Jak co roku w naszej szkole, dnia 14 października, uczniowie klas I mieli swoje święto – uroczyste przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 340 im, Prof. Bogusława Molskiego.
      W tym roku dzieci z 9 klas pierwszych przystąpiły do ślubowania. Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka skierowała wiele ciepłych słów do najmłodszych uczniów naszej szkoły, dodała otuchy i zachęty przejętym pierwszakom.
      Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie wszystkich klas I, prezentując program artystyczny pełen wesołych piosenek i pięknie wyrecytowanych wierszy. Zaś uczniowie klasy III F w imieniu wszystkich uczniów szkoły witali i wprowadzali pierwszoklasistów w grono społeczności szkolnej.
      Następnie dobyło się uroczyste pasowanie. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, kolegą i koleżanką, zdobywać nową wiedzę, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę.
      Tradycją naszej szkoły jest także to, iż Pani Dyrektor każdej klasie pierwszej wręcza roślinę, o którą wspólnie w swojej Sali muszą dbać uczniowie; tak też było i tym razem.
      Następnie wszyscy razem, starsi i najmłodsi uczniowie, wspólnie odśpiewali hymn naszej szkoły.
      Życzymy naszym pierwszakom samych radosnych chwil w szkole, dobrych kolegów i koleżanek, najlepszych przyjaciół, ciekawych i porywających lekcji, najlepszych ocen.
      Od tego dnia, nasi najmłodsi koledzy, wspólnie z nami, tworzą i piszą historię naszej szkoły.

Informacje przygotwała p. Dorota Zakrzewska