04.11.2014r. w ramach programu wspierania uczniów uzdolnionych „ Wars i Sawa”. odbył się pokaz talentów sportowych. Wystąpiło dwoje uczniów z klasy III c: Michalina Januchta i Piotr Wójcik. Na pokazie dzieci zaprezentowały swoje wyjątkowe talenty. Po pokazach dzieci odpowiadały na pytania publiczności.
      Michalinka Januchta – uczennica klasy 3c SP nr 340 w Warszawie. Jej hobby to sport. Pływa, jeździ konno, strzela z łuku, lubi rower, rolki, narty i snowboard. Chętnie bierze udział w grach i zabawach ruchowych. Z reprezentacją szkoły zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Ursynowa w unihokeju dziewcząt-strzeliła nawet jedną bramkę.Jej największą pasją jest gimnastyka i taniec sportowy. Trenowała akrobatykę w Pałacu Młodzieży i gimnastykę artystyczną w UKS Irina. Od roku trenuje Disco Dance w Klubie Sportowym „Cobra”, pod okiem trenera Ryszarda Nowogórskiego. W czerwcu 2014 roku, wzięła udział w XX Pucharze Polski w Tańcu Sportowym zdobywając srebrny medal w kategorii dzieci. We wrześniu w Mistrzostwach Ursynowa w Tańcu Sportowym zdobyła brązowy medal.
By poznać inne techniki tańca uczy się też jazzu i hip-hopu w Szkole Tańca Riviera. Trenuje pięć razy w tygodniu-gdy była chora i przez tydzień nie mogła ćwiczyć oświadczyła, że czuje się jak świnki morskie zamknięte w klatce i pozbawione ruchu.
      Piotr Wójcik – uczeń klasy III c SP nr 340 w Warszawie. Zaczął jeździć na nartach jak miał 4,5 roku. Trenuje 2-3 razy w tygodniu na Szczęśliwicach. Wyjeżdża na obozy w Alpy i weekendówki w polskie góry. W ciągu roku spędza na nartach około 100 dni. W zeszłym roku zdobył Mistrzostwo Polski amatorów i zajął 8 miejsce w Pucharze Polski Dzieci.

Informacje przygotwała p. Magda Łuczak