10 grudnia 2014 r. tradycyjnie w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na początku miesiąca dzieci zawiesiły plakaty na korytarzach szkolnych informujące o nadchodzącym wydarzeniu. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali tego dnia. Odświętnie ubrani uczniowie przygotowali klasowe stoiska, na których sprzedawali od tygodni przygotowywane ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane na plastyce, zajęciach technicznych oraz w domu.Były to bombki, choinki, dzwonki, Mikołaje ozdobione cekinami, wstążeczkami czy brokatem, stroiki, karty świąteczne, pudełka na prezenty, małe i duże figurki gipsowe, różnorodne ozdoby z papieru, makaronu i filcu oraz przepięknie udekorowane domowe wypieki.
      Rodzice chętnie i czynnie wsparli tę akcję charytatywną, nie tylko przygotowując wraz ze swoimi pociechami stoiska, ale przede wszystkim kupując prace uczniów. Przedświątecznemu nastrojowi i atmosferze kiermaszu towarzyszyły kolędy grane na skrzypcach przez Kingę Góźdź z klasy 5A.
      Dochód z tej akcji poszczególne klasy przekazały szkole misyjnej w Miandrivazo na Madagaskarze, z którą nasza szkoła współpracuje od 13 lat. Zarówno uczniowie, jak i wychowawcy oraz rodzice byli dumni z tego, że w okresie świątecznym mogli nieść pomoc potrzebującym dzieciom w Afryce.

Informacje przygotowała p. Aleksandra Ciemięga