Dzięki funduszowi Rady Rodzic ów 18-tego grudnia 2014r, w naszej szkole odbył się warsztat kaligrafii. Uczestniczące w zajęciach klasy 4b i 5a miały okazję wysłuchania krótkiej prelekcji na temat historii pisma i papieru przygotowanej przez pracownika Muzeum w Wilanowie. W ramach praktycznej części warsztatu uczniowie spróbowali swoich sił w sztuce starannego i estetycznego pisania przy użyciu narzędzi kaligrafa: piór i atramentu. Dzieci miały szansę zapoznać się z dyscypliną która z założenia, po przez cierpliwość niezbędną w procesie tworzenia atrakcyjnego kroju pisma odręcznego, miała kształtować charakter.
      Uczniowie z radością zmierzyli się z nowym wyzwaniem pod okiem doświadczonego instruktora kreśląc własne litery.

Informacje przygotowała p. Sylwia Łabuś