Dnia 15 grudnia o godz. 17.30 miało miejsce bardzo atrakcyjne, zarówno dla uczniów klasy 3 d jak i ich rodziców, spotkanie warsztatowe dekorowania pierników. Spotkanie poprzedzone było występem uczniów, wspólnym śpiewaniem kolęd oraz zapoznaniem wszystkich z historią piernika, jego wędrówką do Polski, tradycyjnymi przepisami na ciasto i lukier królewski. Wszyscy też poznali technikę prostego dekorowania pierników lukrem.
      Zabawa była wspaniała zarówno dla dzieci, rodziców oraz wychowawczyni Małgorzaty Dziedzic.
      Własnoręcznie, pięknie i pomysłowo ozdobione pierniki zawisną na choinkach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Będą miłym akcentem świątecznym integrującym dom rodzinny ze szkołą.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska