W dzisiejszych, spokojnych czasach patriotyzm nie jest popularny ani tak spektakularny jak w czasach wojny, zaborów czy też stanu wojennego. Jednak to w nas, nauczycielach, dorosłych leży obowiązek zaszczepienia w najmłodszych uczucia miłości i szacunku do Ojczyzny, poczucia dumy z bycia Polakiem. Festiwal jest więc doskonałym sposobem aby zainteresować dzieci piękną historią naszego kraju.
      Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Pod opieką Pani Grażyny Jaworskiej i Anny Wrzosek oraz wychowawców, uczniowie klas 2 i 3 przedstawiali przygotowane i wybrane przez siebie piosenki opowiadające o naszej Ojczyźnie.
      Festiwal, wspólne śpiewanie i słuchanie piosenek ukazuje uczniom dzieje naszego kraju. Odsłania przed nimi karty historii Polski zapisane bohaterstwem naszych przodków, ukazuje walkę o wolność i niepodległość Polski, miłość do Ojczyzny silniejszą od lęku i strachu przed okupantem.

„Nie złamie wolnych żadna klęska,
Nie strwoży śmiałych żaden trud –
Pójdziemy razem do zwycięstwa,
gdy ramię w ramię stanie lud!”….