W pierwszych dniach stycznia, tuż po przerwie świątecznej, nasza szkoła, tradycyjnie już, rozbrzmiewa najpiękniejszymi dźwiękami muzyki poważnej. Szkolna aula na dwa dni zamienia się w miejsce godne koncertów muzyki najwybitniejszych kompozytorów, zaś nasi uczniowie w artystów – muzyków.
      W dniach 8 i 9 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja Koncertu Noworocznego. Przy dźwiękach granych utworów mieliśmy przyjemność rozpocząć Nowy Rok a także kontynuować tradycję naszej szkoły. Pomysłodawcą i pierwszym uczestnikiem Koncertu Noworocznego w 2008 roku był Konrad Witomski, absolwent naszej szkoły, uczeń Pani Zyty Nowak. Oboje, Konrad i Pani Zyta byli honorowymi gośćmi tegorocznego Koncertu.
      Muzyka poważna potrafi zaczarować słuchaczy, otworzyć przed nimi krainę dźwięków najdelikatniejszych, tych które dźwięczą nam w sercu miłością i tęsknotą do Ojczyzny, tych, które porywają do działania lub opowiadają najbardziej fantastyczne historie. W naszej szkole coraz więcej uczniów ulega temu czarowi. Koncert każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród uczniów szkoły. W tym roku wystąpiło w nim 59 artystów z klas 1- 6. Uczniowie, niczym najznamienitsi filharmonicy wiedeńscy, prezentowali utwory muzyki klasycznej. W auli zabrzmiały: klarnet, gitara, pianino, wiolonczela, skrzypce, flety, dzwonki. Każde wystąpienie nagradzane było brawami, zaś na koniec wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy.
      Dźwięki tegorocznego Koncertu już umilkły, zaś my czekamy już na następny, dopiero, niestety za rok.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska