Nikt nie lubi chorować ani też brać leków, syropów i siedzieć w domu zamiast wyjść na dwór, pojeździć na rowerze, hulajnodze, pograć w piłkę…Tylko jak to zrobić? Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się tego od specjalisty – lekarza pediatry.
       W ramach projektu szkoła Promująca Zdrowie na zaproszenie pani Magdy Łuczak naszą szkołę odwiedził doktor Jacek Wilczek. Poprowadził bardzo ciekawe spotkanie, na którym najmłodsi mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia. Pan doktor zwracał uwagę na prawidłowe odżywianie, zdrowy tryb życia, spędzanie czasu wolnego na powietrzu. Wyjaśnił znaczenie szczepień ochronnych życiu dziecka. Dzieci miły wiele pytań do pana doktora, na które on chętnie odpowiadał.
       Po tak ciekawym, pełnym ważnych wiadomości spotkaniu i bogatsi o nową wiedzę z dziedziny ochrony zdrowia – z pewnością nie damy się żadnym przeziębieniom!

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska