W szkole Podstawowej nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego 20 marca 2015 roku odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom dwóch konkursów dzielnicowych:
Dzielnicowego Konkursu Humanistycznego Czasy saskie oraz Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego Co w trawie piszczy.
       Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny Czasy saskie przeznaczony był dla uczniów klas V i VI. Do finału zakwalifikowało się 26 uczniów z 7 ursynowskich szkół SP 303, SP 323, SP 310, NSP 47, SP 322, SP 330, SP 340.
       Celem tegorocznego Międzyświetlicowy Konkursu Plastycznego Co w trawie piszczy było wykonanie prac plastycznych ukazujących piękno otaczającej nas przyrody. Konkurs był
adresowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz do uczniów klas I-III ursynowskich szkół podstawowych zapisanych do świetlicy. W tym roku w konkursie wzięło udział 94 uczniów z 10 świetlic w ursynowskich szkołach podstawowych. Komisja wyłoniła po trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
       Część artystyczna została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 340 uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem nauczycieli świetlicy.
       Nagrody dla laureatów ufundował Pan Robert Kempa Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy.

Informacje przygotowała p. Małgorzata Antonowicz