W piątek 20 marca w naszej szkole odbył się, już czwarty raz z rzędu, pokaz szczególnych umiejętności uczniów naszej szkoły pod nazwą: „Dzień Talentu”.
      W tym roku pokaz przyjął formę konkursu. W jury tego konkursu zasiedli:
      pani wicedyrektor Małgorzata Antonowicz,
      opiekun Samorządu Szkolnego – p. Wiesław Siemiątkowski oraz
      przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Aleksandra Jach z klasy 6b.
      Zabawę rozpoczął multimedialny i przy tym ciekawy pokaz sztuczek karcianych połączony z omówieniem „na żywo” prezentowany przez uczniów klasy 4e: Dawida Młynika, Mateusza Giermka i Michała Lutyka. Po pokazie tych sztuczek rozpoczęły się występy artystyczne (i nie tylko).
      Pierwszą wykonawczynią była Marysia Skwirowska z klasy 4a, która zagrała na pianinie walca. Trochę „zjadła” ją trema, ale i tak jak na pierwszą wykonawczynię poradziła sobie bardzo dobrze. Po Marysi na scenę weszły dziewczęta z klasy 5c: Marysia Ciesielska, Wiktoria Nowak, Emilia Haponiuk
i Joasia Rogóż, które zaśpiewały utwór z filmu „Pocahontas”. Po tym lirycznym występie zabawę rozkręcił Wiktor Płecha z klasy 6a dając pokaz tańca w stylu break dance, owacyjnie przyjęty przez publiczność.
Po tanecznym show Wiktora na scenie wystąpiły dwie wokalistki. Najpierw Julka Dąbrowska z klasy 4c, a potem Marysia Ferszka z klasy 5b. Szczególnie występ tej drugiej zapadł w pamięć naszemu jury (o tym później). O różnorodności talentów naszych uczniów świadczą dwa kolejne występy. Jako następna wystąpiła Anastazja Dakhova z klasy 5a wykonując prawie bezbłędnie, trudny układ gimnastyczny z maczugami. Pokaz bardzo podobał się nie tylko jury, ale też i zgromadzonej publiczności. Podobnie jak kolejny występ Kingi Góźdź również z klasy 5a, która bardzo brawurowo zagrała wszystkim na skrzypcach. Ostatnia uczestniczką była bardzo stremowana Ania Kaniewska - wokalistka z klasy 6c.
      Po występach wszystkich wykonawców nastąpiła przerwa obiadowa, podczas której obradowało jury i wszyscy inni mogli zastanowić się kogo nagrodzić.
      Po przerwie odbyło się głosowanie na nagrodę publiczności. Każda klasa mogła oddać jeden głos na któregokolwiek z występujących. Poza tym swoje obrady zakończyło również jury konkursu.
      W wyniku głosowania uczniów klas 4-6 (bardzo z resztą wyrównanego):

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI zdobyła KINGA GÓŹDŹ z klasy 5a – skrzypce.

Swoją nagrodę Kinga wygrała jednym głosem – uzyskała ich 7 (drugie miejsce w tej kategorii uzyskała jej koleżanka z klasy Anastazja Dakhova – pokaz gimnastyczny z maczugami – 6 głosów). W uzupełnieniu informacji o głosowaniu publiczności trzeba dodać, że jeden głos uzyskał Wiktor Płecha za swój taniec.

Decyzją jury konkursu „Dzień Talentu 2015” natomiast wyniki są następujące:

I miejsce (ex aequo) MARYSIA FERSZKA z klasy 5b – śpiew, ANASTAZJA DAKHOVA z klasy 5a – pokaz gimnastyczny z maczugami

II miejsce (ex aequo) KINGA GÓŹDŹ z klasy 5a – skrzypce, WIKTOR PŁECHA z klasy 6a – taniec w stylu break dance, MATEUSZ GIERMEK, DAWID MŁYNIK i MICHAŁ LUTYK z klasy 4e – sztuczki karciane

III miejsce: WSZYSCY POZOSTALI WYKONAWCY: Marysia Skwirowska z klasy 4a – pianino, Marysia Ciesielska, Wiktoria Nowak, Joanna Rogóż i Emilia Haponiuk z klasy 5c – śpiew, Julia Dąbrowska z klasy 4c – śpiew i Ania Kaniewska z klasy 6c – śpiew.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i oczywiście nieprzeciętnym umiejętności.

Wspominając o tym czego byliśmy udziałem w piątek nie można nie wspomnieć o ludziach, dzięki którym konkurs doszedł w ogóle do skutku. Nie sposób przecenić wkładu w jego organizację pani Ewy Zabłockiej. Tak naprawdę to przecież ona zapisywała chętnych do udziału, organizowała próby w ciągu poprzedzającego konkurs tygodnia. To również pani Ewa w końcu dbała o złagodzenie skutków stresu, czy tremy u uczestników. Za to wszystko zarówno uczestnicy konkursu jak i Samorząd Szkolny serdecznie pani Ewie dziękują. Dziękujemy również panu Arturowi Wójcikowi, który zadbał o to, że konkurs pod kątem technicznym (nagłośnienie, pokaz multimedialny) przebiegł perfekcyjnie.
Za możliwość zorganizowania „Dnia talentu” dziękujemy również p. dyrektor Małgorzacie Osieckiej, a za ochoczy sponsoring imprezy Radzie Rodziców .
      Oficjalne rozdanie dyplomów i nagród w konkursie nastąpi najprawdopodobniej 29 maja podczas Dnia Sportu. Liczymy na to, że w przyszłym roku również zorganizujemy podobną zabawę.
      Pozdrawiamy wszystkich,

Samorząd Szkolny.