Dnia 17 kwietnia na zaproszenie Pani Małgorzaty Bronisz, klasę 2a i 2b odwiedziła Pani Beata Bartosiak z bardzo interesującymi warsztatami dotyczącymi recyklingu.
      Warsztaty organizowane były w ramach projektu Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
      W Ramach projektu realizowanych jest na terenie całej Polski 700 bezpłatnych warsztatów edukacji recyklingowej dla szkół i przedszkoli oraz w okresie letnim dla kolonistów i obozowiczów.
      W czasie warsztatów dzieci miały szansę dowiedzieć się czym jest odpad, co to są surowce wtórne, kto produkuje odpady i co się z nimi dzieje jak przebiega recykling różnych odpadów;Wspólnie omawialiśmy także proces recyklingu aluminiowych puszek po napojach.
Uczniowie wykonali test z magnesem – poznawanie właściwości metali.
      Na podstawie wybranych odpadów, w tym aluminiowych puszek po napojach, wszyscy utrwalaliśmy zasady segregacji.
Warsztaty wzbogaciły interesujące zabawy tematyczne – zagniatanie butelek oraz konkurs wiedzy dotyczącej segregacji odpadów.
      Zajęcia zakończyły się wręczeniem pamiątkowych magnesików i upominków – koszulek, notatników, yo-yo. Uczniowie byli bardzo zainteresowani warsztatami i aktywnie w nich uczestniczyli. Świadomość ekologiczna w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, dlatego też warto jak najwcześniej uczyć dzieci dbania o naszą planetę.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska