W południe 15 maja 2015 r., w ramach rozpoczynających się obchodów 25-lecia udostępnienia Ogrodu w Powsinie dla publiczności, odbyło się odsłonięcia pomnika „Pamięci zasłużonych dla Ogrodu Botanicznego PAN".
      Dzieło autorstwa Piotra Rzeczkowskiego upamiętnia postacie profesorów: Bogusława Molskiego, Szczepana Pieniążka, Romana Kobendzy i Emila Nalborczyka - współtwórców i patronów Ogrodu Botanicznego w Powsinie.
      W wydarzeniu wzięli udział: dyrektor Ogrodu prof. dr hab. Jerzy Puchalski, który uroczystość poprowadził, wiceprezes PAN prof. Edwarda Nęcki, członkowie Rady Naukowej Ogrodu Botanicznego, autor pomnika, rodziny upamiętnionych oraz wielu innych gości.
      Wśród zaproszonych na uroczystość znaleźli się też przedstawiciele naszej szkoły, m.in. p. dyrektor Małgorzata Osiecka, p. wicedyrektor Małgorzata Antonowicz i pięknie prezentujący się poczet sztandarowy SP 340. Nie mogło nas tam zabraknąć, wszak nasza szkoła nosi imię prof. Bogusława Molskiego, jednego z czterech upamiętnionych na pomniku profesorów.
Oto zdjęcia z uroczystości, która odbyła się na tle pięknej wiosennej przyrody Ogrodu Botanicznego.

Informacje przygotowała p. Ewa Słomińska