26 czerwca 2015r. o godzinie 9.30 uroczystym polonezem rozpoczęło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w klasach starszych. Uczniowie klas szóstych, przy dostojnych dźwiękach tańca z filmu „Pan Tadeusz” skomponowanego przez W. Kilara, przemierzali salę gimnastyczną. Tłumnie przybyli rodzice, by uwiecznić tę wzruszającą chwilę.
      Pani dyrektor M. Osiecka pogratulowała szóstoklasistom z najwyższymi wynikami w nauce. Wraz z p. M. Antonowicz wręczyły dyplomy tym, którzy najlepiej napisali sprawdzian szóstoklasisty z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Nagrody otrzymali również laureaci konkursów przedmiotowych, sportowiec i sportsmenka roku, uczeń roku oraz ci uczniowie, którzy zostali wytypowani przez wychowawców do nagrody Srebrnej Tarczy.
      Słowa pożegnania skierował do zebranych ks. R. Zalewski, życząc wszystkim wspaniałych wakacji i pięknej pogody oraz Przewodniczący RR
p. R. Wojciechowski, który podziękował za współpracę w minionym roku rodzicom i dyrekcji.
       Na zakończenie apelu klasa 6E pod kierunkiem p. J. Lejzy przygotowała krótką inscenizację bajek Ignacego Krasickiego.
      Wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, by pożegnać się z wychowawcami i otrzymać świadectwo szkolne.
      Nadszedł czas upragnionych wakacji i teraz … „Lato, lato, lato czeka, razem z latem, czeka rzeka, razem z rzeką czeka las, a tam ciągle nie ma nas…”

Informacje przygotowała p. Joanna Lejza