Wakacje się skończyły niespodziewanie szybko i oto znowu, o parę centymetrów wyżsi i z kilkoma piegami na nosie więcej, nasi uczniowie stanęli w progu szkoły, a my, nauczyciele, wraz z nimi. Czy ten wielki gmach tęsknił za nami, za gwarem naszych rozmów, za śmiechem, za szuraniem kapci? Czy otwierał szeroko okna i wdychał zapach wakacji? Czy może nasza szkoła cieszyła się ciszą, spokojem i nabierała sił na nowy rok szkolny? A będzie to z pewnością niezwykły rok.
       Pierwszy dzwonek, jak zawsze, zabrzmiał 1 września i rozpoczął dla wszystkich uczniów naszej szkoły nowy, pracowity rok szkolny. Klasa 3a pod opieką swojej wychowawczyni Pani Małgorzaty Bronisz przygotowała uroczyste powitanie roku szkolnego. Wierszami i piosenkami żegnali wakacje i witali szkołę.
       W tym roku w naszej szkole rozpoczyna edukację rekordowa ilość pierwszaków. Klas pierwszych jest aż 12; jest klasa o profilu dramowym a także klasa z elementami pedagogiki Marii Montessori.
       Na uroczystości powitania nowego roku szkolnego mieliśmy przyjemność gościć burmistrza Ursynowa Pana Roberta Kempę, który wraz z życzeniami na nowy rok szkolny, przyniósł dla wszystkich klas pierwszych wielkie misie – Ursynki, w ramach akcji „Przytul Ursynka”. Te ukochane przez wszystkie dzieci maskotki, pierwszaki zabrały do swoich klas. Ursynki będą im pomagały „oswoić” szkołę, przytulić się i uśmiechnąć, dodadzą odwagi w pierwszych dniach.
       Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka i Pani Wicedyrektor Joanna Ładzińska skierowały do wszystkich uczniów życzenia wielu sukcesów, zapału i chęci, radości z poznawania i zgłębiania coraz to nowych wiadomości, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Życzenia dobrego i owocnego nowego roku szkolnego, przepełnionego satysfakcjonującą pracą, wspierającą rozwój naszych dzieci, skierowane były do zgromadzonego grona pedagogicznego i Rodziców.
       Po tych miłych słowach uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, aby jeszcze przez chwilę powspominać wakacje i spotkać się w klasowym gronie.
       Słońce i letni wiatr we włosach, rozmowy o morzu, jeziorach, górskich szlakach, o miejscach, które odwiedziliśmy, jutro już będą się przeplatały z szelestem kartek nowych podręczników, szuraniem kapci na korytarzach i gwarem przerw; te dźwięki, które tak dobrze znasz, nasza szkoło…

Informacje przygotwała p. Dorota Zakrzewska