Jest pewien szczególny jesienny dzień, który w naszej szkole od już wielu lat obchodzimy podobnie. 14 października jest zawsze uroczystym dniem , zarówno dla nauczycieli jak i najmłodszych uczniów – co roku bowiem odbywa się w naszej placówce ślubowanie klas pierwszych. Tak też było i w tym roku.
      Najmłodsi uczniowie, ubrani zgodnie ze szkolnym zwyczajem na galowo, z pełnym przejęciem przybyli na swe wyjątkowe święto. Towarzyszyli im równie przejęci, a często nawet bardziej – rodzice. Uroczystość przyjęcia najmłodszych uczniów w poczet społeczności szkolnej jest bowiem niezwykłym dniem.
      Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka w wielu ciepłych słowach złożyła pierwszakom życzenia radości z nauki, nowych, wspaniałych przyjaciół, wytrwałości i wielu dobrych i niezapomnianych dni w naszej placówce. Następnie dzieci ze wszystkich klas I wspólnie, pod kierunkiem pani Eweliny Dumy – Jury, zaprezentowały przygotowany program artystyczny. W wesołych wierszach i piosenkach opowiadały o szkolnych przygodach, o tym czego się już nauczyły i czego jeszcze pragną się dowiedzieć. Pewnym głosem, z przejęciem składały przysięgę bycia dobrym uczniem i kolegą, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę. Następnie Pani Dyrektor uroczyście pasowała każde z dzieci na ucznia naszej szkoły. Zaraz po tym wszyscy zgromadzeni uczniowie, rodzice i nauczyciele odśpiewali uroczyście hymn szkoły.
      W szkolnym życiu ma miejsce wiele niezapomnianych chwil, uroczystości, i to właśnie ślubowanie otwiera tą niezwykłą szufladkę szkolnych wspomnień. Naszym najmłodszym uczniom życzymy, aby ta szufladka została wypełniona wspomnieniami ciekawych i wesołych dni, spędzonych w naszej szkole, pełnych nowych odkryć, radością z niezwykłych osiągnięć, wspaniałych wycieczek oraz najlepszych przyjaciół.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska