26 października w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów „Wars i Sawa”, podczas której Szkoła Podstawowa nr 340 im. Prof. Bogusława Molskiego otrzymała przedłużenie Certyfikatu na czas nieokreślony oraz znalazła się wśród szkół, które w prezentacjach zostały oznaczone gwiazdką. Oznaczenie to otrzymały te placówki, których wnioski Zespół i Kapituła ocenili jednomyślnie na najwyższym poziomie.
      Certyfikat „Wars i Sawa”, przyznawany przez Prezydenta m.st. Warszawa za opracowanie i realizację Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych, Szkoła Podstawowa nr 340 otrzymała 8 października 2012 r. Przez kolejne trzy lata zajmowano się jego wdrażaniem. W roku szkolnym 2014/2015, zgodnie z procedurą przyznawania Certyfikatu, ubiegano się o jego przedłużenie na czas nieokreślony. W związku z tym opracowano i przedłożono odpowiedni wniosek, przygotowany na podstawie przeprowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych.
      Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że o przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa” w roku szkolnym 2015/2016 ubiegało się ponad 80% szkół z III edycji programu, którym Certyfikat został przyznany w 2012 r. oraz dodatkowo 2 szkoły z II edycji oraz 3 szkoły z I edycji programu „Wars i Sawa”. Bezterminowy Certyfikat w bieżącym roku szkolnym został przyznany 48 szkołom.
      Delegacje wyróżnionych szkół: dyrektorzy, nauczyciele - liderzy szkolnych programów wspierania uzdolnionych, uczniowie, odebrali Certyfikaty i Wyróżnienia z rąk Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy – Pana Włodzimierza Paszyńskiego, Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy – Pani Joanny Gospodarczyk oraz członków Kapituły.
      Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli – Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń na czele z dyrektorem Arkadiuszem Walczakiem, doradca metodyczny w zakresie pracy z uczniem zdolnym – Pani Joanna Wojtulewicz, dyrektor Centrum Nauki Kopernik – Pan Robert Firmhofer oraz inni przyjaciele „Warsa i Sawy” i „Szkoły z pomysłem” z warszawskiego środowiska edukacyjno – kulturalnego.