Nasz kraj ma niezwykłą , bardzo ciekawą i bolesną historię. Pełno w niej zrywów narodowościowych, powstań i walk o polskość i niepodległość. Wiele tu ofiar wśród niewinnych, zbyt młodych by być żołnierzem i świadkiem okrucieństwa wojny. Jak o tym wszystkim opowiedzieć dzieciom, zainteresować ich i sprawić, aby chciały poznawać historię i niezwyciężonego ducha naszego kraju?
Mamy na to pewien sposób….
      Co roku w naszej szkole odbywa się Festiwal Piosenki Patriotycznej . W piątek 30 października odbył się po raz kolejny. W tym roku nad wszystkim czuwała Pani Elżbieta Palutko i Natalia Kwiatkowska, wspólnie przybliżały młodej publiczności krótką historię prezentowanych utworów i okresu, z którego pochodzą. Najmłodsi uczniowie klas 2 i 3 ochoczo występowali, z zapałem i przejęciem śpiewali piosenki z czasu Powstania Warszawskiego. Dzieci w galowych strojach, z opaską w barwach narodowych naszego kraju prezentowała przygotowany utwór. Występ każdej klasy był zachwycający – przygotowanie, powaga i zaangażowanie za każdym razem nagradzane były gromkimi brawami ze strony publiczności i Pani Dyrektor Małgorzaty Osieckiej.
      Wesoła muzyka, piosenki, opowiadające o ciężkich i bolesnych okresach naszego kraju są łagodnym sposobem wprowadzenia i przybliżenia dzieciom czasów wojny. Nasi najmłodsi uczniowie powoli odkrywają historię naszej Ojczyzny, najbardziej bolesne karty zapisane poświęceniem wielu młodych ludzi, zaś zdaniem nas - nauczycieli, jest towarzyszenie im w tym poznawaniu. Tak bowiem rodzi się patriotyzm…

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska