„Ty potrzebujesz mych dłoni...”

...mego serca młodego zapałem, mych kropli potu i samotności"- zacytował w swej książce fragment z "Barki" ks. Tomasz Łukaszuk, misjonarz z Madagaskaru, który całego siebie dał na służbę innym.
      12 i 13 listopada gościliśmy go w naszej szkole. Opowiadał o swojej pracy na Czerwonej Wyspie oraz o życiu jej mieszkańców. Zwłaszcza tych, którzy muszą na co dzień zmagać się z biedą, głodem i chorobami.
      Swoje opowieści "ilustrował" przedmiotami przywiezionymi
z Madagaskaru. Wykonali je Malgasze z różnych materiałów, najczęściej z surowców wtórnych takich jak folia czy skrawki kolorowych tkanin.
      Spotkania z misjonarzem były ciekawe, pouczające, bogate w wiedzę przyrodniczą i geograficzną z elementami wiedzy o języku malgaskim. Może się to przydać uczestnikom konkursu 26 listopada (szczegóły dot. konkursu na stronie szkoły).

Informacje przygotowała p. Marianna Wojtkowska