Spośród wielu zawodów o których marzą chłopcy, żołnierz jest prawie zawsze na pierwszym miejscu. Budzi podziw, respekt wśród najmłodszych, jest wzorem odwagi, męstwa i prawości.
      Niezwykłym więc spotkaniem była wizyta żołnierzy z Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Zbrojnych w Warszawie, które się odbyło w naszej szkole 9 listopada, dzięki Pani Marcie Jureckej wychowawczyni klasy Ik i Pani Dorocie Majerkiewicz wychowawczyni klasy IL.
      Uczniowie mieli sposobność zapoznać się bliżej z pracą żołnierzy, poznać stopnie wojskowe, umundurowanie, wyposażenie. Zaproszeni żołnierze opowiadali o sposobach łączności z jednostkami przebywającymi poza obszarami kraju, o rodzajach samolotów, okrętów i samochodów oraz broni, znajdujących się na wyposażeniu naszej Armii. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, poznania z bliska sprzętów, na których na co dzień pracują żołnierze. To prawdziwa i jedna z niewielu okazji na takie rozmowy.
      Spotkanie z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska