W kalendarzu są różne daty, święta i każde z nich jest ważne. Są więc urodziny, imieniny, dzień mamy taty, babci, dziadka, oczywiście też dzień dziecka. Ale pojawia się również inna, ważna data dla najmłodszych. Pod koniec listopada - 25, ma swoje święto miś, ulubieniec wszystkich, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania na kuli ziemskiej. Co roku w naszej szkole najmłodsi uczniowie z radością przygotowują się do tego dnia. W tym dniu na zaproszenie Pani Marii Kutnej, dzieci z wszystkich klas I przyniosły swoje ukochane niedźwiadki do szkoły. Były piosenki i wierszyki dla misiów i zdjęcia z misiami i misiowe menu w klasach. Prawdziwe, misiowo – niedźwiadkowe święto!
      Miś od wielu lat towarzyszy dzieciom w ich dzieciństwie, jest mięciutki, milutki i najbardziej kochany. Koi smutki, pociesza, jest powiernikiem mniejszych i większych tajemnic. Bez względu na to, czy maluch jest chłopcem czy dziewczynką misia ma każde z nich.
      Bez względu na to, czy mamy lat 7 czy o kilka dziesiątek więcej, pulchniutki, uśmiechnięty niedźwiadek zawsze cieszy i zawsze chętnie się do niego przytulamy. Przyjaźń z misiem trwa znacznie dłużej niż dzieciństwo, bo któż z nas nie pamięta swojego misia, tego ukochanego z dzieciństwa?
      ….oczywiście, że pamiętam swojego misia, był ślicznie żółty z niebieskim brzuszkiem, i miał jedno uszko większe i krzywo przyszyte, ale był najpiękniejszy, najukochańszy i najlepszy ze wszystkich misiów na całym świecie! Bo taki jest każdy miś!

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska