Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu wszystkich ludzi –
tych małych i dużych. To dobra okazja, by pomyśleć o innych, którzy rzeczywiście potrzebują naszej pomocy.
W tym roku do akcji SZLACHETNA PACZKA przystąpiła cała społeczność naszej szkoły – uczniowie, rodzice, pracownicy pedagogiczni i administracji. Koordynatorami projektu – z ramienia kl. I - III była pani A. Hałaczkiewicz, kl.IV – VI – p. Lejza, a świetlicy – p. S.Gorczyca.
      Zgodnie z ideą tego projektu rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację. Najważniejsze w SZLACHETNEJ PACZCE jest jednak spotkanie
z drugim człowiekiem.
      Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Pomoc dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Paczki trafiają do tych rodzin, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.
      Nasza wspólna pomoc trafiła do młodej matki z Ursynowa samotnie wychowującej małe dziecko.Produkty, które zostały zapakowane przez uczniów z klasy 3D, koordynatorki w sobotę przewiozły do punktu zbiorczego w Liceum przy ul. Hirszfelda na Ursynowie.
      Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym. W tak krótkim czasie dokonaliśmy wspaniałej rzeczy.

Informacje przygotowała p. Joanna Lejza