10 grudnia odbył się w naszej szkole Wieczór Seniora. Już po raz dwudziesty trzeci gościliśmy Seniorów z naszego osiedla. Gośćmi honorowymi byli: Zastępca Burmistrza Ursynowa p. Wojciech Matyjasiak, p. Irena Molska oraz dyrektor Gimnazjum nr 95 p. Elżbieta Skwirowska.
      Program Wieczoru składał się , jak zawsze z dwu części. Pierwsza to występy uczniów klasy 5a, którzy pod kierunkiem wychowawcy p. Wiesława Siemiątkowskiego, przy współpracy z p. A. Wójcik – Grzechnik przygotowali jasełka. Kolędy i pastorałki wybrane przez p. Tadeusza Januszewskiego śpiewały dzieci ze świetlicy.
      Druga to odczytanie przez ks. Sławomira Gocałka fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie przy herbatce i ciastach w stołówce szkolnej. Radosnej atmosferze kolorytu przydał występ p. Dariusza Rączki wraz z chórkiem gimnazjalistek z Gimnazjum nr 95.
Na zakończenie Gościom zostały wręczone drobne upominki wykonane przez świetlicę szkolną. Panie - Alicja Balcerzak i Monika Dymitruk zadbały o piękny świąteczny wystrój sal, w których odbywało się spotkanie.
      Wieczór upłynął w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Był okazją do kształtowania w naszych uczniach postaw szacunku i zrozumienia dla osób starszych, budzenia pragnienia czynienia dobra oraz budowania trwałych więzi międzypokoleniowych.

Informacje przygotowała p. Marianna Wojtkowska