Pierwszego grudnia odbyło się spotkanie naszych uczniów z siostrzenicą misjonarza ks. Mariana Sajdaka - p. Kingą Lendzion. Pani Kinga opowiadała o życiu dzieci w szkołach misyjnych na Madagaskarze.
      Mówiła o ich trudnościach z nauką wynikających z biedy. O przepełnionych klasach ( liczba uczniów w klasie może sięgać 80.), ale także o ich marzeniach, które niewiele się różnią od marzeń naszych dzieci. Swoje opowieści zilustrowała zdjęciami malgaskich dzieci.
      Zobaczyliśmy zupełnie inny świat. Świat wielkiego ubóstwa, przy którym nasz konsumpcjonizm po prostu zawstydza. Kiermasz świąteczny, który organizujemy 16 grudnia na ich rzecz, będzie okazją do bezinteresownej pomocy i do refleksji nad swoim życiem i przewartościowania niektórych spraw.

Informacje przygotowała p. Marianna Wojtkowska