Jeśli każdy miesiąc ma swój zapach, kolor i muzykę, to grudzień aż kipi nimi. Mikołaje, prezenty, światełka, kolędy, choinki i jeszcze ….. no właśnie można wymieniać bez końca, bo każdy z nas, co innego lubi w grudniu - tyle wspomnień, ile nas… Uwielbiamy zielone, pachnące lasem choinki, wesołe dźwięki kolęd, i jasełka. I chociaż wszyscy dobrze wiemy, o czym opowiada historia narodzin małego Jezuska w Betlejem, to za każdym razem z przejęciem słuchamy opowieści o gwieździe, która wskazała drogę trzem królom, o zadziwionych pastuszkach, o niedobrym Herodzie, aniołach, Maryi i Józefie z malutkim dzieciątkiem.
      W tym roku Jasełka dla klas młodszych przygotowała Pani Róża Raicher ze swoja klasą 3f. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, sprawiając, że wszyscy widzowie słuchali z przejęciem a potem ochoczo włączyli się we wspólne kolędowanie. Brawom nie było końca.
      I nagle wszystkich nas ogarnęła magia nadchodzących dni, zapachniało pierniczkami i makowcami, pierogami z grzybami i barszczem, i jeszcze kompotem z suszonych owoców i …. Tak, grudzień rzeczywiście pachnie, jak żaden inny miesiąc, i brzmi jak żaden inny miesiąc, i roztacza w nas swą magię jak żaden inny miesiąc – a ta magia, to dobro, które rodzi się w nas.

….”Pod jednym niebem różni, możemy razem być w tę noc,
Łańcuch rąk obejmie świat w czas dobrych Świąt!”…

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska