Tradycją naszej szkoły jest kiermasz świąteczny, który w tym roku odbył się 16 grudnia na parterze i I piętrze szkoły. Dzieci wcześniej wykonały plakat informujący o tym wydarzeniu i zamieściły go przy wejściu głównym.
      Uczniowie z rodzicami i wychowawcami przygotowali klasowe stoiska, na których sprzedawali własnoręcznie przygotowywane wcześniej ozdoby choinkowe wykonane na plastyce, zajęciach technicznych oraz w domu. Były to bombki, choinki, dzwonki, gwiazdki ozdobione cekinami, wstążeczkami czy brokatem, świece oklejone serwetkami, stroiki, karty świąteczne, pudełka na prezenty, małe i duże figurki gipsowe, różnorodne ozdoby z papieru, makaronu i filcu oraz pyszne, przepięknie udekorowane i zapakowane domowe wypieki.
      W tym rokutę akcję charytatywną wsparły Harcerki ze 169 Ursynowskiej Drużyny - "Inkaski" oraz Seniorzy z naszego osiedla.
Panie sprzedawały ozdobne wazony wykonane techniką decoupage, serwetki robione na szydełku, bombki ozdobione cekinami, wstążeczkami.
      Harcerki na swoim stoisku oferowały zrobione przez siebie ozdoby choinkowe. Rodzice, nauczyciele chętnie i czynnie wsparli tę akcję charytatywną, kupując prace uczniów.
      Dochód z tej akcji wszystkie klasy przekazały szkole misyjnej w Miandrivazo na Madagaskarze, z którą nasza szkoła współpracuje od 2001 roku. Wychowawcy, rodzice, uczniowie są dumni, że mogli pomóc potrzebującym dzieciom z Afryki. Cieszymy się, że akcję charytatywną wsparły Seniorki i Harcerze.

Informacje przygotowały p. Aleksandra Ciemięga i Marianna Wojtkowska