Zapach choinki i błysk lampek, płatki śniegu na szybach okien, dźwięk kolęd granych na instrumentach w czasie przerw wprowadzał wszystkich w świąteczny nastrój.
      Wtorek – 22.12.- uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami rozpoczęli wspólnym spotkaniem, na którym dzielono się białym opłatkiem, składając życzenia zdrowia i spokoju związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wigilii towarzyszył wspólny śpiew kolęd i pastorałek, a podczas posiłku rozmawiano o bardzo ważnym gościu – Świętym Mikołaju i jego worku pełnym prezentów.
      Kolejnym - bardzo ważnym punktem programu – były Jasełka, które w tym roku przygotowała klasa 5A pod kierunkiem wychowawcy p. W. Siemiątkowskiego. Oprawą muzyczną zajęły się p. J. Ładzińska i p. A. Wójcik - Grzechnik.
      Mali aktorzy w bardzo pięknej i nastrojowej atmosferze przedstawili publiczności okoliczności narodzin małego Jezusa oraz pokłon przybyłych pasterzy i Mędrców w małej stajence.
      Zaplanowanym wspólnym wyjściem do kina na film „Bella i Sebastian 2” uczniowie i nauczyciele rozpoczęli ferie świąteczne.

„Boże Narodzenie
radość wlewa w serce,
poczujesz ją mocno
nocą, na pasterce.
W naszych myślach jeszcze
świąteczne życzenia,
najcieplejsze słowa
każdy z nas docenia.
Czas spędzony wspólnie
najpiękniejszym darem,
święta nas jednoczą,
dziś wszyscy są razem.”

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!

Informacje przygotowała p. Joanna Lejza