Dobrze jest rozpocząć Nowy Rok czymś dobrym, radosnym; mieć jakąś tradycję, zwyczaj na tę okazję. To taki rodzaj czarów, wiary, która sprawia, że nadchodzące miesiące będą niezwykłe, a nasze plany się spełnią… W Wiedniu te czary to Koncert Noworoczny, który zawsze odbywa się pierwszego stycznia. Brzmią wówczas melodie skomponowane przez Straussów, te najbardziej popularne lub też trochę mniej; „Nad pięknym, modrym Dunajem” czy też „Marsz Radskiego” to pozycje obowiązkowe, na które się czeka cały rok.
      Nasza szkoła również zna te muzyczne czary. Już od 10 lat, na początku stycznia witamy Nowy Rok Koncertem. Przepiękne dźwięki rozbrzmiewają klawiszami pianina, strunami gitary, skrzypiec, płyną delikatnie fletem i wkradają się nam do serc, wypełniając sale i korytarze szkoły sprawiając, że nagle wszyscy czujemy się jak w najlepszej filharmonii.
      Tą muzyczną tradycję naszej placówki zapoczątkował uczeń Pani Zyty Nowak, Konrad Witomski. Tegoroczny koncert już X, pod opieką Pani Anny Wrzosek, odbył się 13 stycznia. Odwiedziła nas i kibicowała wszystkim artystom oczywiście Pani Zyta. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie występują, w tym roku było aż 50 uczestników, prezentujących nam swe ulubione melodie. Mieliśmy przyjemność wysłuchać utworów wykonywanych na pianinie, gitarze a także flecie. Klasa 3D,Pani Agnieszki Hałaczkiewicz może się pochwalić zbiorowym wykonaniem na flecie kolędy „Lulajże Jezuniu”.
      Młodzi artyści, przejęci, zabierają nas w muzyczną podróż, do świata dźwięków tak pięknych i tajemniczych jak „Taniec małych łabędzi”, czy też tak niesamowitych jak „Walc Kwiatów”, komponowanych przez Piotra Czajkowskiego, czy może tak delikatnych jak „Dla Elizy” Beethovena, pozostawiając nasze serca w zadumie i w zachwycie. Opowiadają nieskończoną radość z narodzenia Pana w kolędach i brzmią chwałą dla Niego.
      Pełne wdzięku, subtelne dźwięki muzyki klasycznej rozbrzmiewały w auli, gromadząc liczne grono słuchaczy – rodziców, uczniów, nauczycieli. Umilkły już melodie tegorocznego koncertu. Muzyka ponownie zachwyciła i zadziwiła nas swym pięknem i delikatnością, i zostawiła radosne brzmienia, a ich czar będzie trwał przez cały rok.

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska