27 stycznia 2016 w auli szkolnej odbył się apel bożonarodzeniowy
w języku angielskim zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego Magdalenę Krzyżanowską, Magdalenę Osmańską i Sylwię Markiewicz oraz poprowadzony przez uczennice z klasy 6b: Małgosię i Basię.
      Można było posłuchać i wspólnie pośpiewać kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w języku angielskim w wykonaniu klas młodszych. Apel rozpoczęła klasa 1l, której uczniowie zaśpiewali piosenki: „Jingle Bells” oraz „We wish you a Merry Christmas”.
Następnie wystąpił uczeń klasy 2e, Michał Jaśkowski, który wraz z kolegami z klasy reprezentował naszą szkołę w dzielnicowym konkursie „How about Christmas” i zajął w nim II miejsce.
      Jako kolejne wystąpiły: klasa 1b z utworem „Hello Reindeer” oraz klasa 2c z utworem „Rudolph the red nosed Reindeer”. Ostatnią piosenkę – „Frosty the snowman” wykonali uczniowie klasy 3b.
      Po każdym występie młodszych uczniów prowadzące zadawały pytania dotyczące usłyszanych piosenek, dzięki czemu dzieci zgromadzone na widowni z uwagą słuchały swoich kolegów oraz miały okazję na zdobycie drobnych nagród.
      Wszyscy występujący uczniowie zostali nagrodzeni za swoje występy gromki brawami.

Informacje przygotowała p. Magdalena Osmańska