1.SP 340 przystąpiła do VI edycji Programu "Twoje dane - twoja sprawa". Udział w szkoleniu członka szkolnego zespołu GIODO -Skuteczna ochrona danych osobowych, 22-23. 10. 2015 r. 04. 11. 2015 R.- Rada Pedagogiczna i zaplanowanie w związku z tym działań w roku szkolnym 2015/ 2016.

2.04. 11. 2015 r.- 4. 01. 2016 r.- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy VIII Szkolny konkurs informatyczny pt: „Jestem bezpieczny w Internecie i chronię swoje dane osobowe”. Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na apelu w Dniu Ochrony Danych Osobowych 28. 01. 2016 r.

3.04. 11. 2015 r.- umieściliśmy na stronie internetowej szkoły regulamin powyższego konkursu, Logo GIODO, informacje na temat Programu "Twoje dane - twoja sprawa".

4.Nauczyciele przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem scenariuszy GIODO (m.in. zajęcia komputerowe, j. polski, angielski, godziny wychowawcze) o prawach, jakie dzieciom przysługują, jak unikać zagrożeń związanych z udostępnianiem swoich danych w Internecie oraz uwrażliwić na poszanowanie praw innych osób (wykorzystanie edukacyjnych filmów, prezentacji, quizów). Uczniowie wykonali krzyżówki, komiksy, rebusy z hasłem "Dane osobowe".
5. 28. 01. 2016 r.- Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Happening- apel, rozdanie nagród i dyplomów, akcja informacyjna połączona z wystawą plakatów promujących hasła: „Twoje dane – Twoja sprawa” oraz "Lepszy Internet zależy od Ciebie", wykonanych przez poszczególne klasy. Uczniowie rozdawali ulotki wśród uczniów kl. 4-6 o ochronie danych osobowych, "Przewodnik po Internecie dla dzieci”, ulotki Fundacji Kidprotect „Szkoły Bezpiecznego Internetu”.
Tego dnia wszyscy uczniowie założyli zrobione przez nich maski DODO. Każda klasa odgrywała przygotowane przez siebie scenki dotyczące "Ochrony praw Dziecka". Zorganizowano wystawę pokonkursową prac uczniów na korytarzach szkolnych.

6. Promowanie za pośrednictwem strony internetowej szkoły serwisu internetowego giodo.gov.pl

7. Umieszczenie na wszystkich tablicach szkolnych logo GIODO.

8. Opublikowanie na stronie internetowej szkoły "Lokatki "- gazetki Szkoły Podstawowej nr 340 pt. „ CHRONISZ SWOJE DANE – CHRONISZ SIEBIE".

CHROŃMY SWOJE DANE OSOBOWE !
MOJE DANE – MOJA SPRAWA
CHRONIĄC SWOJE DANE – CHRONISZ SIEBIE