W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypadają na 09 lutego 2016 r. pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie". W ramach obchodów w naszej szkole zorganizowaliśmy następujące działania:

1. 04. 11. 2015 r.- 4. 01. 2016 r.- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy VIII Szkolny konkurs informatyczny pt: „Jestem bezpieczny w Internecie i chronię swoje dane osobowe”. Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na apelu w Dniu Ochrony Danych Osobowych 28. 01. 2016 r. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Bezpiecznego Internetu- DBI 2016. przygotowaliśmy wystawę pokonkursową prac uczniów na korytarzach szkolnych oraz na tablicy ściennej.

2. 04. 11. 2015 r.- umieściliśmy na stronie internetowej szkoły regulamin powyższego konkursu.

3. 04-22.01.2016 r.- zrealizowaliśmy zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV z wykorzystaniem scenariuszy „Zuzia i Tunio poznają Internet"/ Sieciaki", w klasach V z pakietem edukacyjnym „Owce w sieci”, a w klasach VI „3..2..1… Internet” przygotowanym przez FDN i NASK, którego celem jest zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Przeprowadziliśmy pogadanki w klasach 4-6 na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz DBI 2016. Uczniowie wykonali krzyżówki, komiksy, rebusy z hasłem "Bezpieczny Internet".

4. 12-13. 01. 2016 r.- Straż Miejska przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV pt. "Bezpieczeństwo w sieci", 02/03. 2016 r. odbędą się warsztaty dla rodziców.

5. 28. 01. 2016 r.- Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Happening- apel, rozdanie nagród i dyplomów, akcja informacyjna połączona z wystawą plakatów promujących hasła: „Twoje dane – Twoja sprawa” oraz "Lepszy Internet zależy od Ciebie", wykonanych przez poszczególne klasy. Uczniowie rozdawali ulotki wśród uczniów kl. 4-6 o ochronie danych osobowych, "Przewodnik po Internecie dla dzieci”, ulotki Fundacji Kidprotect „Szkoły Bezpiecznego Internetu”.

6. 01. 2016 r. Nauczyciele wychowawcy klas I – III przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i zagrożeń dzieci w Internecie oraz zapoznali z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Przeprowadzili zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem scenariuszy „Necio” w ramach programu Dziecko w Sieci, których celem jest zapoznanie dzieci z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania sieci oraz propagowanie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu.

7. Promowanie za pośrednictwem strony internetowej szkoły serwisów internetowych, takich jak: dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl., dbi.pl, saferinternet.pl

8. Styczeń 2016 r.- zgłoszenie inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 do organizatora akcji DBI 2016 (FDN, NASK).

9. 02/03. 2016 r. koordynator szkolnych obchodów DBI 2016 prześle do organizatorów (FDN, NASK) sprawozdanie z realizacji zgłoszonych inicjatyw w SP 340 wraz z dokumentacją fotograficzną oraz zgłosił szkołę do konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2016.

Przestrzegajmy wszyscy zasad bezpiecznego surfowania w Internecie!

Informacje przygotowała p. Aleksandra Ciemięga