"Nie ma dzieci - są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć." - Janusz Korczak
      Dzień 28 stycznia upłynął w naszej szkole pod hasłem ,,Znam swoje prawa” i był podsumowaniem konkursu na temat znajomości praw dziecka wśród uczniów. Każda klasa po wylosowaniu jednego z praw przygotowała plakat oraz scenkę przybliżającą kolegom i koleżankom dane prawo. Scenki oglądali i oceniali wszyscy uczniowie.
      Wśród klas czwartych wygrała klasa 4F, klas piątych - 5D,szóstych - 6B. Gratulujemy!
      Tego dnia rozdawane były także kolorowe ulotki zachęcające do ochrony danych osobowych. Ulotki przygotowali starsi uczniowie, a trafiły one do wszystkich dzieci.
      Następnego dnia przedstawiciele samorządu szkolnego przeprowadzili sondę wśród kolegów i koleżanek na temat znajomości praw dziecka oraz ochrony danych osobowych. Tym, którzy nie wszystko zapamiętali, przypominali kolejny raz.

Informacje przygotowała p. Alicja Gajowniczek