W piątek 18 marca 2016 r. na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbył się
w naszej szkole wewnątrzszkolny finał konkursu „Mam Talent”.
Swoje uzdolnienia w różnych dyscyplinach prezentowało ponad dwadzieścioro uczniów naszej szkoły. W skład jury oceniającego te występy znaleźli się:

Małgorzata Antonowicz – wicedyrektor i nauczyciel historii
      Wiesław Siemiątkowski – opiekun Samorządu Szkolnego i nauczyciel matematyki
      Artur Wójcik – nauczyciel WF
      Marysia Skwirowska – uczennica klasy 5a i członkini Samorządu Szkolnego.

Członkowie jury mieli za zadanie ocenić uczestników w trzech kategoriach: śpiew, gra na instrumentach i układ artystyczny lub gimnastyczny. Wybór był bardzo trudny ponieważ poziom zaprezentowany przez uczestników był naprawdę wysoki. Kogoś jednak należało wyróżnić i nagrodzić.

Werdyktem jury ustalono następujące wyniki konkursu:

w kategorii śpiew:
Ania Karwacka – kl. 5a
II miejsce: Patrycja Michalczuk – kl. 6b
III miejsce: grupa wokalna: Maria Ciesielska, Wiktoria Nowak, Emilia Haponiuk, Patrycja Majerkiewicz, Joanna Rogóż – kl. 6c
wyróżnienia:Marysia Ferszka (kl.6b) oraz grupa „Szczęśliwe Trio” w składzie: Aniela Kędzia-Stępkowska, Julia Majowiecka i Matylda Lenarczyk (kl.4c).

w kategorii układ artystyczny lub gimnastyczny:
Julia Gładczuk – kl. 5a
II miejsce: Anastazja Dakkhova – kl. 6a
III miejsce: Natalia Lichota – kl. 5e
wyróżnienia: Oliwier Zieliński (kl.4b), duet Ida Brendel i Zosia Litwicka (kl.4a)
oraz Anastazja Jasik (kl.6c)

w kategorii gra na instrumencie:
Miłosz Polak – kl. 4a
II miejsce: Kinga Góźdź – kl. 6a
III miejsce: - Dagmara Konieczna – kl. 4b
wyróżnienie: Natalia Grzelak (kl.5a)

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI uzyskała: Anastazja Dakhova z klasy 6a za brawurowo wykonany układ gimnastyczny ze skakanką.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM
W przerwie na obrady jury i głosowanie publiczności odbył się pokaz układania kostki Rubika na czas wykonany przez uczniów klasy 5e – Dawida Młynika i Mikołaja Wieczerzyńskiego oraz wspólny występ wszystkich uczestników konkursu do piosenki Margaret – wszyscy dobrze się przy tym bawili.
Podsumowując piątkowy konkurs nie sposób nie wspomnieć o tych, dzięki którym doszedł on w ogóle do skutku. Najważniejszą osobą, która najwięcej napracowała się przy organizacji konkursu była pani Ewa Zabłocka. To przecież ona zapisywała chętnych do udziału, przeprowadziła wstępną selekcję uczestników (poświęcając swój czas w sobotę), organizowała próby w ciągu poprzedzającego konkurs tygodnia. To również pani Ewa w końcu dbała o złagodzenie skutków tremy u uczestników.
Za to wszystko zarówno uczestnicy konkursu jak i Samorząd Szkolny serdecznie pani Ewie dziękują. Dziękujemy również panu Dariuszowi Parzuchowskiemu, który zadbał o techniczną stronę konkursu zarówno podczas prób jak i samego wydarzenia.
Za możliwość zorganizowania „Dnia Talentu” dziękujemy również p. dyrektor Małgorzacie Osieckiej, a za ochoczy sponsoring imprezy Radzie Rodziców.
      Termin oficjalnego rozdania dyplomów i nagród w konkursie podamy w terminie późniejszym. Liczymy na to, że w przyszłym roku również zorganizujemy podobną zabawę.

Informacje przygotował p. Wiesław Siemiątkowski