06 czerwca 2016r. uczniowie kl. 4-6 uczestniczyli w zorganizowanym w naszej szkole Festynie „Czas na zdrowie”. Festyn sportowy połączony z degustacją zdrowej żywności na trwałe wpisał się w coroczny kalendarz imprez.
      Punktualnie o 8.30 przywitali wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej – pani dyrektor Małgorzata Osiecka i pan Wojciech Matyjasiak zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st Warszawa. Następnie krótki program artystyczny przedstawili nauczyciele uczący w naszej szkole: p. K. Parol, p. K. Rogalska, p. P. Gracel i p. M. Mazur. Rytmiczne ballady wprowadziły słuchających w świetny nastrój. Po krótkiej i intensywnej rozgrzewce uczniowie wraz z wychowawcami udali się na boisko szkolne, gdzie oczekiwali ich nauczyciele przy stanowiskach sportowych.
      Oprócz konkurencji sportowych i gier zespołowych atrakcją w tym roku było zwiedzanie mobilnego posterunku policji, karetki pogotowia oraz wyposażenia wozu strażackiego prezentowanego przez samych strażaków. Uczniowie klas czwartych, w obecności przedstawicieli Policji, zdawali swój pierwszy poważny egzamin – na kartę rowerową.
      Dzieci mogły degustować produkty zdrowej żywności, wypić sok ze świeżo wyciskanej marchwi oraz zjeść smaczne przekąski przygotowane przez firmę „Wyspy Słońca” – Państwa Barańskich, którzy gotują obiady dla uczniów naszej szkoły. Stoiska ze zdrową żywnością i zajęcia z przygotowywania smacznych i zdrowych przekąsek przygotowali studenci SGGW pod kierunkiem dr inż. Danuty Gajewskiej.
      Obok boiska rozstawione zostały trampoliny. Zabawę na nich umożliwił dzieciom Uczniowski Klub Judo Ryś.
      Festyn „Czas na zdrowie” odwiedzili również: p. Rafał Miastowski zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawa, p. Irena Pogorzelska – Molska – żona patrona naszej szkoły prof. Bogusława Molskiego, p. Robert Wojciechowski – przewodniczący Rady Rodziców i p. Joanna Prokop – członek prezydium Rady Rodziców, p. Danuta Nowakowska – dyrektor SP 344, p. Anna Wojciechowicz - Susfał – prezes Klubu d'Artagnan Ursynów.
      Radości, uśmiechom i emocjom nie było końca. Wszyscy uczniowie – młodsi i starsi bawili się wyśmienicie. Czekamy niecierpliwie na festyn w przyszłym roku.

Informacje przygotowała p. Joanna Lejza