W ramach realizacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych na zaproszenie naszej szkoły i z inicjatywy wychowawczyni klasy 5 B pani Sylwii Łabuś, odpowiedziała Warszawska Szkoła Muzyczna. W dniu 14 czerwca 2016 r. uczniowie wystąpili z koncertem zatytułowanym „Powróćmy jak za dawnych lat”.
      Występ zapowiedział Pan Michał Lisiecki, prezes Warszawskiej Fundacji Edukacji Artystycznej, który przedstawił zasady działania oraz misję, jaką ma do spełnienia jedyna na Ursynowie szkoła muzyczna z uprawnieniami I stopnia. Jednocześnie zwrócił uwagę na kultywowanie przez Warszawską Szkołę Muzyczną polskiej kultury i tradycji, czego dowodem był właśnie zaprezentowany koncert.
      Koncert został przedstawiony uczniom z klas I-IV. Wykonane zostały piosenki pochodzące z pierwszych polskich filmów fabularnych okresu międzywojennego, w których występowali wybitni polscy artyści - aktorzy sceniczni i filmowi jak Eugeniusz Bodo czy Adolf Dymsza.
      Zaśpiewano następujące utwory w aranżacji i pod kierownictwem nauczyciela chóru Warszawskiej Szkoły Muzycznej Pani Małgorzaty Ścibisz:

"Powróćmy jak za dawnych lat"
"Ada! to nie wypada!"
"Ach śpij, kochanie"
"Zimny drań"
"Ach, jak przyjemnie!"
"Wąsik, ach ten wąsik"

Występ podobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Dzieci zaprezentowały talenty wokalne i taneczne, które rozwijają w szkole muzycznej. Gratulujemy pedagogom i życzymy dalszych sukcesów. Mamy także nadzieję, że koncert będzie inspiracją dla uczniów naszej szkoły i zmotywuje ich do rozwijania talentów.

Informacje przygotowały Helena Deisenberg uczennica klasy 5B
oraz p. Magdalena Krzyżanowska