Rok szkolny minął, chyba jak zawsze, szybciej niż się spodziewaliśmy. Pełen pracy, kartkówek, sprawdzianów, dyktand, konkursów - ani na moment nie chciał zwolnić. Kolejna przeczytana lektura, kolejna zaliczona praca, kolejna wycieczka, kolejny miesiąc nauki… Może rok szkolny spieszył się bardziej na wakacje niż uczniowie? A wakacje? Już są, już czujemy je wszyscy… Jeszcze nieśmiało - delikatnym wietrzykiem roznoszą swój zapach po salach, promieniami słońca łachoczą nasze nosy i obiecują miłe lenistwo na plaży.
      Uczniowie w klasach 1 – 3 już pożegnali rok szkolny w czasie apelu 24 czerwca. Wszyscy zgromadzeni – dzieci, rodzice i grono pedagogiczne z przyjemnością wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez Panią Jagodę Olczak i jej klasę – 2d. Wesołe piosenki, słoneczne wierszyki roztoczyły wokół zebranych wakacyjną aurę. Wręczone dyplomy za najwyższe osiągnięcia w konkursach, życzenia od Pani Dyrektor Małgorzaty Osieckiej i Pani Wicedyrektor Joanny Ładzińskiej oraz Pana Roberta Wojciechowskiego kończyły uroczysty apel. Potem tylko świadectwo w klasie – i już - wszyscy gotowi na rozpoczęcie wakacji. Już pełną piersią możemy wakacyjnie odetchnąć, dać się połaskotać słońcu po nosie i nazbierać kilka nowych wakacyjnych piegów.
      Drogi roku szkolny – udało nam się dotrzymać ci kroku, chociaż momentami była to prawdziwa gonitwa. A teraz chcemy poleniuchować – na wakacjach! Od tego przecież są…. Od długich wędrówek po górach i lasach, od wieczornych ognisk, od upalnych dni spędzonych na plaży, od zabaw w chowanego aż do późna i od podchodów w lesie…. Może chociaż wakacje nie będą takie szybkie jak rok szkolny, może zachcą trwać dłużej…. O to właśnie prosimy, o całe, długie dwa miesiące wspaniałego lenistwa! I tego wszystkim życzymy – wesołych i pełnych słońca wakacji!

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska