Rok szkolny składa się z wielu dni, część z nich mija szybko, niepostrzeżenie, nie wyróżniając się niczym od pozostałych. Niektóre z nich nabierają znaczenia i zapadają w pamięć dzięki ważnym wydarzeniom . Jednym z takich dni, który z pewnością nasi najmłodsi uczniowie zapamiętają, jest ślubowanie. Jak co roku, 14 października w dzień Komisji Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Wszyscy pierwszacy przyszli tego dnia w galowych strojach z tarczą naszej szkoły na lewym przedramieniu - gotowi na ślubowanie, ważni i przejęci.
      Uroczystość rozpoczęła się pełnym ciepła i życzeń ciekawych lekcji oraz dobrych kolegów, sukcesów i wiary we własne możliwości, przemówieniem Pani Dyrektor Małgorzaty Antonowicz. Wszystkie pierwszaki pod opieką swoich wychowawczyń : Pani Magdaleny Kucharskiej, Małgorzaty Bronisz, Doroty Zakrzewskiej, Agnieszki Hałaczkiewicz i Róży Reicher przygotowały dla zgromadzonych gości – rodziców i innych nauczycieli, program artystyczny. Wierszem i piosenką opowiadały o tym czego się już nauczyły, co wiedzą i potrafią a czego troszkę się obawiają. Występ współtworzyli również uczniowie z klas starszych – IVa i IVb; słowami wiersza zaprosili młodszych kolegów do szkolnej społeczności, do wspólnego dbania o naszą szkołę i pisania jej historii. Dodali odwagi i pomogli odgonić małe smuteczki.
      Najważniejszym jednak momentem tego dnia było przejście przez „ołówkową bramę” i pasowanie przez Panią dyrektor Małgorzatę Antonowicz i Ilonę Pełkę na ucznia SP nr 340. Po tym przejściu wszyscy zebrani, a najgłośniej – pierwszaki, odśpiewali z dumą hymn naszej szkoły.

„Od pierwszej klasy do ostatniej ,
Zbratani wspólnym celem,
Tworzymy razem naszą przyszłość,
Zdążając w życie śmielej!”

Drogie pierwszaki, zapraszamy Was do pisania historii – historii naszej szkoły. Wspólnie, każdego dnia, każdą poznaną literą i cyfrą, rozwiązanym zadaniem i przeczytaną czytanką, swoimi osiągnięciami i sukcesami, będziecie zapełniali jej kolejne karty.

Informacje przygotwała p. Dorota Zakrzewska