Co roku 16 października obchodzimy polskie święto - Dzień Papieża Jana Pawła II. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej w hołdzie papieżowi
w 2005 roku.
      18 października 2016 roku w naszej szkole uczczono to święto. Klasa 5 d przygotowała, na podstawie własnego scenariusza, apel przybliżający uczniom postać i działalność Jana Pawła II.
       Widzowie z uwagą oglądali przedstawienie, z którego dowiedzieli się, jakim uczniem był Karol, jak wyglądało jego dzieciństwo, młodość, jakie miał pasje, czym zasłynął jako papież. W trakcie występu, publiczność miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną. Na koniec występu uczennice z klasy 5 a zaśpiewały, przy gitarowym akompaniamencie pani Joanny Herki, ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.

informacje przygotowała p. Magdalena Krzyżanowska