W ramach programu wspierania czytelnictwa oraz propagowania i wdrażania zasad zdrowego żywienia, uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z Panią Moniką Oworuszko – autorką serii książek o przygodach Walentego i spółki.
      Śledząc losy bohaterów Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko, młodzi czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania, poszukują prawdziwych witamin, budują piramidę zdrowego żywienia, poznają historię jedzenia i reklamę żywności. W książkach nie brakuje kłótni, nieszczęśliwej miłości i czarnego charakteru.
      Dzięki lekturze dzieci mogą „wkręcić się” w zdrowe jedzenie i jednocześnie w dobry kryminał. Tą ciepłą, mądrą i zabawną historię pokochają nie tylko dzieci, ale i rodzice.
      Po spotkaniu wzbogaconym ciekawymi zagadkami i wesołymi rymowankami, autorka dietetycznych kryminałów podpisywała swoje książki, po które ustawiła się długa kolejka.

Informacje przygotowała p. Róża Reicher