Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Tak jak w zeszłym roku – włączyliśmy się w pomoc przy organizowaniu paczki dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
      Do akcji SZLACHETNA PACZKA przystąpiła cała społeczność naszej szkoły – uczniowie, rodzice, pracownicy pedagogiczni. Koordynatorami projektu – z ramienia kl. I - III była pani A. Hałaczkiewicz, kl.IV – VI – p. Lejza, a świetlicy – p. M. Mrówka. Transport zapewniła p. A. Cieślak.
      Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
      Nasza wspólna pomoc trafiła do rodziny, w której Pani Katarzyna (28 l.) wraz z mężem Mikołajem (35 l.) wychowują trójkę dzieci: Zuzię (8 l.),Mikołaja (5 l.) oraz Basię (4 l.). Rodzina jest w trudnej sytuacji od dłuższego czasu, ponieważ mieszkają w bardzo małej miejscowości, skąd ciężko dojechać i znaleźć pracę. Do tego dochodzi niepełnosprawność Zuzi, która cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Pomimo wielu trudności rodzina zachowuje pogodę ducha i z nadzieją patrzy w przyszłość. Pani Katarzyna marzy, że Zuzia zacznie samodzielnie chodzić, dzięki rehabilitacji, na którą na razie nie ma finansów. Rodzice postarali się też, aby dziewczynka mogła uczęszczać do szkoły specjalnej. Robi szybkie postępy w nauce i jest bardzo zdolna. Pięcioletni Mikołaj już chciałby nauczyć się czytać i liczyć, a najmłodsza Basia uwielbia rysować.
We wspólnej akcji zebrano ok.80 paczek, które koordynatorki zawiozły w sobotę 10.12. do punktu zbiorczego w Szkole Podstawowej nr 330 przy ul. Mandarynki w Warszawie.
      Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym. W tak krótkim czasie dokonaliśmy wspaniałej rzeczy!

Informacje przygotowała p. Joanna Lejza