14 grudnia, tradycyjnie w naszej szkole, odbył się Kiermasz Świąteczny.W połowie listopada dzieci zawiesiły plakaty na korytarzu przypominające o nadchodzącym wydarzeniu. Odświętnie ubrani uczniowie przygotowali wraz z nauczycielami i rodzicami stoiska klasowe, na których sprzedawali własnoręcznie wykonane karty świąteczne, pudełka, torebki na prezenty oraz różnorodne ozdoby choinkowe: bombki, choinki zrobione różnymi technikami
i ozdobione cekinami, wstążkami, piórkami, makaronem, prace z papieru, makaronu i filcu, figurki gipsowe, z masy solnej, kule śnieżne, a także przygotowane samodzielnie oraz z pomocą rodziców, domowe przepyszne ciasta, mufinki, lukrowane, kolorowe pierniczki .
      Do akcji włączyli się również, po raz drugi, Seniorzy z naszego osiedla. Panie oferowały przedmioty wykonane techniką decoupage, różne rzeczy robione na szydełku oraz kolorowe bombki. Nowością tym razem było stoisko malgaskie z oryginalnymi pamiątkami rodem z Madagaskaru, przywiezione przez misjonarza z Madagaskaru- księdza Mariana Sajdaka, którego gościliśmy w naszej szkole 22 września 2016r. Rodzice ze swoimi pociechami, jak co roku, aktywnie zaangażowali się w przygotowanie stoisk i wsparli tę charytatywną akcję, kupując wyroby wykonane przez dzieci.
      Przedświątecznemu nastrojowi i atmosferze kiermaszu towarzyszyły tradycyjne kolędy. Dochód z tej akcji poszczególne klasy przekazały szkole misyjnej w Miandrivazo na Madagaskarze, z którą nasza szkoła współpracuje od 15 lat.
      Wszyscy uczniowie, wychowawcy oraz rodzice cieszą się, że w ten sposób mogli pomóc potrzebującym dzieciom w Afryce.

Aleksandra Ciemięga