Święta Bożego Narodzenia są niezwykłym okresem w roku. W dużych i małych, w dorosłych i w dzieciach, budzi się jedyna taka radość, która jest zarezerwowana tylko na Gwiazdkę.
      Wszystko dookoła zdaje się błyszczeć i pachnieć świątecznie a z każdej strony rozbrzmiewa wesoło kolęda. A w nas przywołuje to wspomnienia poprzednich Świąt, przeżytych Wigilii, tych najpiękniejszych, pamiętanych z dzieciństwa. Pachnąca lasem choinka, która wtedy pachniała zupełnie inaczej i piękniej niż teraz, barszcz czerwony – był najsmaczniejszy ze wszystkich barszczy, pierniki – były najlepsze ze wszystkich pierników, a prezenty – te były bardziej wyczekane, bardziej niespodziewane niż jakiekolwiek inne. Zaś Święta – te, w naszych wspomnieniach trwały dłużej, były bardziej niezwykłe, bardziej pachnące i bardziej śnieżne niż te obecne.
      Wspomnienia zawsze niosą ze sobą pewną tęsknotę, za tym, co już umknęło, co było. Jak więc, pogodzić radość przygotowań świątecznych i samych świat ze wspomnieniami? Czy takie porozumienie jest możliwe? Czy istnieje przepis umożliwiający to, przepis na dobre święta z przed lat, przepis na święta lepsze niż wspomnienia?
      Wpisując się w ten nastrój dla uczniów klas 0 – 3, 22 grudnia klasa 3h wraz z Panią Anną Cieślak, Katarzyną Parol zaprezentowała interesujący i nowatorski program artystyczny. Bardzo współczesny w swym wyrazie z nutą niezapomnianej tradycji – tą wygrywał Pan Mateusz Mazur w delikatnie brzmiących w tle kolędach. Wszyscy zebrani, duzi i mali, z zainteresowaniem obejrzeli występ młodych artystów.
      Za parę dni usiądziemy do naszych stołów wigilijnych, ze wspomnieniami minionych Wigilii i radością w sercach, że znowu są Święta!

…” Kolęda płynie z Wysokości, kolęda płynie z Wysokości,
Śpiewa na całego z Wysokości, Śpiewa na całego….
I uczy miłości” ……

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska