Każdy z nas nosi w sobie swoją ulubioną muzykę, dźwięki, które towarzyszą nam w różnych okresach roku. Inaczej brzmią i pachną wiosną, inaczej grają słońcem i latem, inaczej szumią w suchych liściach jesieni i jeszcze inaczej dźwięczą zimą, wśród ulubionych kolęd. Ta mużyka dodatkowo wzbogacana naszymi pragnieniami i wspomnieniami, sprawia, że te same dźwięki dla każdego są jego własną , zaprzyjaźnioną muzyką. To jest właśnie czar muzyki; może nas oczarować a my możemy ją oswoić, nadać jej nowe życie, gdy dotykamy klawiszy pianina, strun gitary lub gdy jej po prostu słuchamy, sprawiamy, że staje się trochę nasza.
      Tradycja naszej szkoły zapisana w najpiękniejszych dźwiękach muzyki poważnej po raz kolejny zamieniła szkolną aulę w kameralną filharmonię, a młodych artystów w znakomitych muzyków. W tegorocznym , już X Koncercie Noworocznym brało udział aż 52 uczniów klas od I do VI, prezentując swoje ulubione utwory. Rozbrzmiewały skrzypce, pianino, flet, saksofon, akordeon, gitara oraz dzwonki. Koncert uroczyście rozpoczęła swoim występem solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, pani Teresa Tippe – Leszczyńska.
      Każdy po tegorocznym koncercie wyszedł z innymi dźwiękami w pamięci i w sercu. I znowu, każdy ze słuchaczy zawłaszczył sobie jakiś utwór; poprzez uczucia, wspomnienia i życzenia, ta muzyka stała się bardziej prywatna, bardziej własna. Chodziła nam po głowie jeszcze przez kilka dni, a potem zamknęliśmy ją w jednej z wielu szufladek dobrych wspomnień, niezbyt głęboko, aby można było często do niej zaglądać – musi starczyć nam na najbliższy rok, do kolejnego koncertu.
      To dobrze, że muzyki zawsze starcza dla wszystkich i tak dobrze można się nią dzielić!

Informacje przygotowała p. Dorota Zakrzewska