Z okazji Dnia Talentu odbył się po raz szósty Szkolny konkurs dla uczniów z klas 4-6 pt. „MÓJ KOLEGA/ MOJA KOLEŻANKA Z AFRYKI” w dwóch kategoriach: kategoria plastyczna oraz kategoria techniczna.

Na parterze w szkole zorganizowano wystawę prac uczniów. W gablotach wyeksponowano dekoracyjne, niepowtarzalne maski afrykańskie charakterystyczne dla Czarnego Lądu, wykonane ciekawymi technikami i z różnych materiałów: gliny, gipsu, papieru, masy solnej i papierowej. Możemy podziwiać biżuterię (korale, bransoletki) ręcznie zrobioną z różnorodnych materiałów. Znajdują się również zwierzęta z gipsu, gliny i origami, prace szyte ręcznie: zabawki, maskotki, poduszeczki. Na tablicach możemy podziwiać ręcznie malowane tkaniny. Najczęściej wykorzystywaną tkaniną była bawełna. Między pracami odnaleźć można te, wykonane na płótnie lnianym i innych materiałach, a także na prawdziwym batiku. Prace są wielobarwne, ciekawe i unikatowe.

Eksponaty wykonano farbami akrylowymi, plakatowymi, temperowymi, flamastrami lub pastelami.

Informacje przygotowała p. Aleksandra Ciemięga