Żaden uczeń z „0”, I, II i III klasy nie chce zostać ananasem.
Regulamin wszyscy znają, zasad pilnie przestrzegają.

• Zgłaszam nauczycielowi każde swoje przyjście i odejście, nie wychodzę z sali świetlicowej bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalam się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.

• Słucham uważnie próśb i poleceń nauczyciela - staram się jak najlepiej je wykonać.

• Nie przeszkadzam nauczycielom w prowadzonych zajęciach, koleżankom i kolegom w pracy i zabawie. Staram się cicho pracować i bawić.

• Jeżeli zrobię komuś przykrość, staram się naprawić szkodę.

•  Przestrzegam zasad bezpiecznego zachowania się. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

• Dbam o porządek w sali: tornistry, książki, gry i zabawki kładę w wyznaczonym miejscu. Po zajęciach i zabawie zawsze porządkuję swoje otoczenie.

• Dbam o estetyczny wygląd sali, nie niszczę sprzętu, zabawek, gier. Szanuję cudzą i swoją własność.

• Dbam o czystość osobistą.

• Przed posiłkiem starannie myję ręce, podczas posiłków zachowuję się kulturalnie i bezpiecznie.

• Biorę aktywny udział w zajęciach, imprezach i uroczystościach oraz pracach na terenie świetlicy.

• Przestrzegam zasad kulturalnego zachowania: jestem grzeczny, miły i uprzejmy wobec nauczycieli, osób starszych i kolegów – używam zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam.