W czasie zajęć prowadzonych w świetlicy staramy się konsekwentnie wdrażać dzieci do przestrzegania zasad obowiązujących w szkole, kształtować prawidłowy stosunek do rówieśników i dorosłych. Pochwałami za pozytywne postawy, nagrodami za udział w konkursach i kwizach oraz programach artystycznych staramy się wzmacniać motywację do pracy nad sobą, do działania i osiągania sukcesów. W roku szkolnym 2003/04 wzbogaciliśmy świetlicowy katalog środków motywacyjnych o wyróżnienie „Super Świetlik”. Wyróżnienie w formie odznaki może uzyskać każdy uczeń spełniający określone wymagania. Świetlik jest formą skrótową od świetliczaka. Nazwa wyróżnienia nawiązuje również do świecącego w ciemnościach robaczka świętojańskiego, który daje jasne światło tylko wtedy, kiedy lata. Tym co wyróżnia Super Świetlika jest również aktywność. Powinien on „świecić” własnym przykładem, prezentować pozytywne zachowania i postawy. Wyróżnienie to jest uwzględnione w wewnątrzszkolnym systemie oceniania.

WYRÓŻNIENIE „SUPER ŚWIETLIK”
MOŻE BYĆ PRZYZNANE UCZNIOWI, KTÓRY:

• przestrzega zasad zawartych w regulaminie świetlicy szkolnej
  • przestrzega zasad zawartych w świetlicowym kodeksie przeciw agresji i przemocy
  • prezentuje pożądane postawy podczas zajęć świetlicowych tj.:
    • słucha innych,
    • jest otwarty na propozycje wychowawców,
    • bierze aktywny udział w zajęciach, imprezach i uroczystościach, programach artystycznych oraz pracach na terenie świetlicy,
    • przejawia pozytywny, poważny stosunek do zajęć.