Warszawa, 3.12.2013,

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w realizację projektu związanego z konkursem organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej – „2014! Młodzi dla Wolności”. Jego celem jest włączenie się w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 roku. Konkurs ma przybliżyć historię najnowszą: wiedzę o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu zagospodarowywania wolności.
      Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli będą szukać lokalnych pamiątek, świadectw (plakaty, dokumenty, zdjęcia, ulotki, afisze, listy, świadectwa, pamiętniki itp.) oraz bohaterów i świadków tamtych wydarzeń. Ich odnalezienie będzie z pewnością łatwiejsze z Państwa pomocą. Może ktoś z Państwa albo Państwa bliski chciałby się podzielić wspomnieniami z tamtego okresu. Chętnie przeprowadzimy rozmowę z taką osobą, nagramy jej relację lub udokumentujemy ją w innym sposób. Efekty naszej wspólnej pracy (np. wywiady, prezentacje multimedialne, opisy pamiątek itp.) będą systematycznie umieszczane przez opiekunów projektu na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Młodzi dla Wolności”.
      Realizacja projektu potrwa od 1 grudnia 2013r. do 30 kwietnia 2014r. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie zwycięzców na uroczyste spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim oraz prezentacja nagrodzonych prac na stronie internetowej www.prezydent.pl. Szczegóły konkursu na tej właśnie stronie.
      Czekamy na Państwa propozycje. Prosimy je zgłaszać wychowawcom. Każdy pomysł może się okazać cennym wkładem w realizację tego projektu.

Zapraszamy!!!
Opiekunowie (koordynatorzy) konkursu