W ramach konkursu ,, Młodzi do wolności” uczniowie klasy 6d przygotowali plakaty informacyjne o życiu codziennym w Polsce czasów komunizmu.
      Do tematu podeszli dwojako, z jednej strony ukazali kłopoty zwykłych ludzi przejawiające się reglamentowaniem produktów i dóbr, wprowadzeniem przez władze komunistyczne sprzedaży na tzw. kartki żywnościowe, ze zdziwieniem obserwowali zdjęcia z tamtych czasów przedstawiające puste półki w sklepach oraz gigantyczne kolejki , z którymi dziś nie mamy do czynienia.
      Z drugiej strony zaś umieścili na swoich pracach informacje historyczne dotyczące znaczenia walki o wolność , tu podkreślili ogromną rolę Związku Zawodowego Solidarność i jej przywódcy Lecha Wałęsy oraz obrad Okrągłego Stołu, które doprowadziły do częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r.

Informacje przygotowała: p. Aneta Sawczuk
na stronie umieściła Agata Ziemek