W ramach konkursu ,, Młodzi do wolności” uczniowie klasy 6c przygotowali prezentacje multimedialne o wprowadzeniu stanu wojennego
w Polsce.
      Uczniowie wskazywali przyczyny wprowadzenia stanu wojennego, jednocześnie zwracając uwagę na brak podstaw prawnych do podjęcia tej decyzji. Omawiali okoliczności towarzyszące wcielaniu postanowień WRON
w życie. Zwracali uwagę na represje, jakie spotkały zarówno działaczy politycznych i związkowych jak i samo społeczeństwo. Przedstawiali też osoby, które wyjątkowo zasłużyły się w walce o obalenie ustroju totalitarnego w Polsce, oddając tym samym hołd uczestnikom tamtych historycznych wydarzeń.
      Prace uczniów świadczą o tym, iż młodzi Polacy rozumieją doniosłość wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę suwerenności.

Pobierz przykładową prezentację "Walka o wolność"